Resultat
Luciasimmet
Plats: Gustavsbergsbadet Arrangör: Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 1, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 174 36.28
2 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 161 37.22 +0.94
3 Dennis Hellström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 110 42.25 +5.97
4 Simon Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 97 43.96 +7.68
5 Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap 52 54.09 +17.81
Grenen officiell:  2019-12-15 17:30:55
Gren 1, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 121 40.94
2 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 49 55.11 +14.17
3 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 37 1:00.48 +19.54
- Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 17:30:55
Gren 2, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 389 31.39
2 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 232 37.30 +5.91
3 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 164 41.87 +10.48
4 TIlde Thon 2008 Gustavsbergs Simsällskap 163 41.91 +10.52
5 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 123 46.02 +14.63
6 Bianca Bäckström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 118 46.62 +15.23
7 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 111 47.70 +16.31
- Hanna Lundberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Tindra Bommelin 2007 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 17:31:03
Gren 2, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lenore Westerholm 2009 Gustavsbergs Simsällskap 139 44.25
- Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-12-15 17:31:03
Gren 3, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Johnsson 2001 Gustavsbergs Simsällskap 309 1:06.41
100m: 1:06.41
()
2 Samuel Ekström 2002 Gustavsbergs Simsällskap 249 1:11.34 +4.93
50m: 33.61
100m: 1:11.34
(37.73)
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:32
Gren 3, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 325 1:05.31
100m: 1:05.31
()
2 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 321 1:05.57 +0.26
100m: 1:05.57
()
3 Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap 154 1:23.84 +18.53
100m: 1:23.84
()
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:32
Gren 3, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 389 1:01.54
100m: 1:01.54
()
2 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 292 1:07.72 +6.18
100m: 1:07.72
()
3 Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap 170 1:21.06 +19.52
50m: 37.61
100m: 1:21.06
(43.45)
4 Ture Nordman 2006 Gustavsbergs Simsällskap 40 2:11.07 +1:09.53
50m: 2:20.76
100m: 2:11.07
()
5 Tobias Stridsberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap 32 2:20.76 +1:19.22
50m: 1:07.86
100m: 2:20.76
(1:12.90)
- Melker Gustafsson 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:32
Gren 3, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Nättinen 2007 Gustavsbergs Simsällskap 216 1:14.86
50m: 34.80
100m: 1:14.86
(40.06)
2 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 210 1:15.50 +0.64
50m: 35.71
100m: 1:15.50
(39.79)
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:32
Gren 4, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefin Ström 1995 Gustavsbergs Simsällskap 194 1:26.67
50m: 41.11
100m: 1:26.67
(45.56)
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:36
Gren 4, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap 86 1:53.60
50m: 53.45
100m: 1:53.60
(1:00.15)
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:36
Gren 4, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 423 1:06.93
50m: 32.53
100m: 1:06.93
(34.40)
2 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 410 1:07.61 +0.68
50m: 32.09
100m: 1:07.61
(35.52)
3 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 370 1:09.97 +3.04
50m: 1:53.60
100m: 1:09.97
()
4 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 275 1:17.19 +10.26
50m: 36.32
100m: 1:17.19
(40.87)
5 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap 269 1:17.77 +10.84
50m: 36.57
100m: 1:17.77
(41.20)
6 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 150 1:34.42 +27.49
50m: 43.08
100m: 1:34.42
(51.34)
Grenen officiell:  2019-12-15 17:32:36
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 132 19.52
2 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 109 20.80 +1.28
Grenen officiell:  2019-12-15 17:43:39
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 146 18.88
Grenen officiell:  2019-12-15 17:43:39
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 343 15.73
2 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 159 20.33 +4.60
2 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 159 20.33 +4.60
4 Edith Sagnerius 2007 Gustavsbergs Simsällskap 133 21.56 +5.83
5 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 127 21.92 +6.19
5 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 127 21.92 +6.19
- Hanna Lundberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Tindra Bommelin 2007 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 17:45:32
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Johnsson 2001 Gustavsbergs Simsällskap 209 36.62
Grenen officiell:  2019-12-15 17:57:01
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 285 33.05
2 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 266 33.78 +0.73
- Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 17:57:01
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 341 31.13
2 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 248 34.58 +3.45
3 Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap 180 38.49 +7.36
- Melker Gustafsson 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 17:57:01
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 17:57:09
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 337 35.02
2 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 327 35.38 +0.36
3 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 245 38.94 +3.92
4 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 188 42.51 +7.49
Grenen officiell:  2019-12-15 17:57:09
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 164 40.54
2 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 160 40.85 +0.31
3 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 113 45.96 +5.42
4 Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap 34 1:08.31 +27.77
Grenen officiell:  2019-12-15 18:04:55
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 100 47.73
2 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 24 1:16.10 +28.37
- Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 18:04:55
Gren 10, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 268 39.79
2 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 168 46.43 +6.64
3 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 142 49.16 +9.37
4 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 126 51.15 +11.36
5 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 73 1:01.33 +21.54
- Alice Steffansson 2008 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Hanna Lundberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 18:06:36
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Lucas Johnsson 2001 Gustavsbergs Simsällskap 180 1:26.52
50m: 42.01
100m: 1:26.52
(44.51)
- Samuel Ekström 2002 Gustavsbergs Simsällskap 199 1:23.59 -2.93
50m: 40.69
100m: 1:23.59
(42.90)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:06:59
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 203 1:23.13
50m: 40.09
100m: 1:23.13
(43.04)
- Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 169 1:28.32 +5.19
50m: 1:01.33
100m: 1:28.32
(26.99)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:06:59
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 246 1:17.98
50m: 38.28
100m: 1:17.98
(39.70)
- Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 182 1:26.14 +8.16
50m: 42.54
100m: 1:26.14
(43.60)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:06:59
Gren 12, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 324 1:20.05
50m: 38.88
100m: 1:20.05
(41.17)
2 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 288 1:23.31 +3.26
50m: 40.82
100m: 1:23.31
(42.49)
3 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 272 1:24.86 +4.81
50m: 41.62
100m: 1:24.86
(43.24)
4 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 269 1:25.16 +5.11
50m: 42.01
100m: 1:25.16
(43.15)
- Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2019-12-15 18:10:49
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 129 49.94
2 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 111 52.52 +2.58
3 Simon Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 108 52.88 +2.94
5 Wilhelm Rydström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 79 58.74 +8.80
- Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Dennis Hellström 2008 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 18:26:32
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 97 54.88
2 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 45 1:10.63 +15.75
4 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 35 1:16.99 +22.11
- Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 18:26:32
Gren 14, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 312 42.07
2 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 230 46.55 +4.48
3 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 187 49.94 +7.87
4 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 160 52.50 +10.43
5 TIlde Thon 2008 Gustavsbergs Simsällskap 157 52.92 +10.85
6 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 155 53.08 +11.01
7 Edith Sagnerius 2007 Gustavsbergs Simsällskap 149 53.79 +11.72
8 Alice Steffansson 2008 Gustavsbergs Simsällskap 77 1:07.08 +25.01
- Hanna Lundberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Tindra Bommelin 2007 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 18:28:14
Gren 14, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 61 1:12.26
2 Lova Carne 2009 Gustavsbergs Simsällskap 48 1:18.22 +5.96
Grenen officiell:  2019-12-15 18:28:14
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Johnsson 2001 Gustavsbergs Simsällskap 256 1:27.57
50m: 40.74
100m: 1:27.57
(46.83)
2 Samuel Ekström 2002 Gustavsbergs Simsällskap 246 1:28.73 +1.16
50m: 40.67
100m: 1:28.73
(48.06)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:33:00
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 196 1:35.71
50m: 2:31.99
100m: 1:35.71
()
2 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 173 1:39.63 +3.92
50m: 46.73
100m: 1:39.63
(52.90)
3 Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap 132 1:49.13 +13.42
50m: 50.93
100m: 1:49.13
(58.20)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:33:00
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 297 1:23.30
50m: 37.85
100m: 1:23.30
(45.45)
2 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 266 1:26.44 +3.14
50m: 41.24
100m: 1:26.44
(45.20)
3 Ture Nordman 2006 Gustavsbergs Simsällskap 48 2:31.99 +1:08.69
50m: 1:11.46
100m: 2:31.99
(1:20.53)
- Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 18:33:00
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Nättinen 2007 Gustavsbergs Simsällskap 162 1:41.87
50m: 46.40
100m: 1:41.87
(55.47)
2 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 146 1:45.41 +3.54
50m: 49.51
100m: 1:45.41
(55.90)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:33:00
Gren 16, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap 101 2:13.59
50m: 1:01.91
100m: 2:13.59
(1:11.68)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:35:35
Gren 16, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 469 1:20.25
50m: 37.79
100m: 1:20.25
(42.46)
2 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 306 1:32.49 +12.24
50m: 44.07
100m: 1:32.49
(48.42)
3 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 268 1:36.67 +16.42
50m: 45.03
100m: 1:36.67
(51.64)
4 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 152 1:56.74 +36.49
50m: 54.58
100m: 1:56.74
(1:02.16)
Grenen officiell:  2019-12-15 18:35:35
Gren 17, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 1766 41.58
50m: 41.58
2 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 651 57.97 +16.39
50m: 57.97
3 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 590 59.91 +18.33
50m: 59.91
- Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 19:11:05
Gren 18, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Carne 2009 Gustavsbergs Simsällskap 711 1:03.30
50m: 1:03.30
2 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 322 1:22.37 +19.07
50m: 1:22.37
- Lenore Westerholm 2009 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 19:13:15
Gren 19, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 172 1:30.32
50m: 42.56
100m: 1:30.32
(47.76)
2 Elias Nättinen 2007 Gustavsbergs Simsällskap 159 1:32.71 +2.39
50m: 1:22.37
100m: 1:32.71
(10.34)
3 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 137 1:37.49 +7.17
50m: 44.71
100m: 1:37.49
(52.78)
4 Dennis Hellström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 85 1:54.09 +23.77
50m: 56.00
100m: 1:54.09
(58.09)
- Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Simon Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 19:16:07
Gren 20, 100m Medley Damer 11 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 332 1:21.54
50m: 38.45
100m: 1:21.54
(43.09)
2 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 186 1:38.99 +17.45
50m: 47.14
100m: 1:38.99
(51.85)
3 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 124 1:53.07 +31.53
50m: 55.51
100m: 1:53.07
(57.56)
4 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 99 2:01.86 +40.32
50m: 1:00.74
100m: 2:01.86
(1:01.12)
- TIlde Thon 2008 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 19:18:01
Gren 21, 100m Medley Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 323 1:13.24
50m: 34.53
100m: 1:13.24
(38.71)
2 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 291 1:15.77 +2.53
50m: 35.62
100m: 1:15.77
(40.15)
3 Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap 175 1:29.69 +16.45
50m: 40.36
100m: 1:29.69
(49.33)
- Ture Nordman 2006 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Tobias Stridsberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Melker Gustafsson 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 19:23:17
Gren 22, 100m Medley Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 417 1:15.63
50m: 37.01
100m: 1:15.63
(38.62)
2 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 377 1:18.22 +2.59
50m: 37.28
100m: 1:18.22
(40.94)
3 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 285 1:25.85 +10.22
50m: 2:19.30
100m: 1:25.85
()
4 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap 237 1:31.27 +15.64
50m: 41.83
100m: 1:31.27
(49.44)
5 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 233 1:31.71 +16.08
50m: 42.52
100m: 1:31.71
(49.19)
- Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 19:23:28
Gren 23, 100m Medley Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 268 1:17.86
50m: 34.08
100m: 1:17.86
(43.78)
2 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 239 1:20.98 +3.12
50m: 38.05
100m: 1:20.98
(42.93)
- Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-12-15 19:25:08
Gren 24, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
2 Ethel Nordman 2004 Gustavsbergs Simsällskap 79 2:11.52
50m: 1:04.74
100m: 2:11.52
(1:06.78)
Grenen officiell:  2019-12-15 19:27:33
Gren 25, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Johnsson 2001 Gustavsbergs Simsällskap 268 1:17.88
50m: 36.69
100m: 1:17.88
(41.19)
2 Samuel Ekström 2002 Gustavsbergs Simsällskap 258 1:18.86 +0.98
50m: 36.76
100m: 1:18.86
(42.10)
Grenen officiell:  2019-12-15 19:29:27
Gren 27, 4x50m Frisim Mixed 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Snöflingorna 12 Gustavsbergs Simsällskap 2:38.97
Elias Nättinen 2007 AV1107 33.37 33.37
Eric Lindström 2007 AQ6107 38.32 1:11.69
Clara Cumzelius 2008 AM3408 47.85 1:59.54
Stina Österberg 2008 AR3208 39.43 2:38.97
2 Tomtenissarna 12 Gustavsbergs Simsällskap 2:46.25 +7.28
Arvid Löwenborg 2007 AS5107 1:21.51 1:21.51
Edith Sagnerius 2007 46.77 2:08.28
Natalie Wahlström 2008 AI6608 37.97 2:46.25
Emil Alinder 2007 2:46.25
3 Julstjärnorna (Marulken2010) 12 Gustavsbergs Simsällskap 4:20.65 +1:41.6
Lukas Kalensky 2010 1:01.31 1:01.31
Malte Söderberg 2010 59.45 2:00.76
Sanna Rolén 2011 1:19.57 3:20.33
Felix Åkerblad 2007 AS5707 1:00.32 4:20.65
Grenen officiell:  2019-12-15 19:45:45
Gren 27, 4x50m Frisim Mixed 13-14 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Pepparkakorna 13 Gustavsbergs Simsällskap 3:01.72
Tyra Skånsjö 2006 BK9606 43.04 43.04
Lovisa Eriksson 2007 BH6607 39.02 1:22.06
Simon Wahlström 2008 45.88 2:07.94
Ture Nordman 2006 AS0306 53.78 3:01.72
Grenen officiell:  2019-12-15 19:45:45
Gren 27, 4x50m Frisim Mixed 15-16 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Gurrasimmare_1 16 Gustavsbergs Simsällskap 2:00.54
Malva Eriksson 2006 AA8406 31.57 31.57
Melvin Rinaldo 2005 AA5905 27.68 59.25
Isabelle Sandström 2007 AB3207 31.72 1:30.97
Max Eriksson 2003 AG0703 29.57 2:00.54
2 Gustavsbergs Simsällskap lag 1 16 Gustavsbergs Simsällskap 2:03.63 +3.09
Felicia Westerdahl 2006 BK0806 32.98 32.98
Joel Aggefors 2003 AY3903 30.04 1:03.02
Mathias Steffansson 2005 AF2505 29.84 1:32.86
Bonnie Tham 2006 BG5406 30.77 2:03.63
3 Gurrasimmar_3 15 Gustavsbergs Simsällskap 2:04.01 +3.47
Johanna Espeland 2005 BN4205 34.34 34.34
My Wiker 2006 AA9406 35.63 1:09.97
Ted Wiker 2004 AE1304 27.01 1:36.98
Adrian Ekström 2004 AV6104 27.03 2:04.01
4 Lussebullarna 15 Gustavsbergs Simsällskap 2:50.19 +49.65
Markus Wendt 2004 AZ7104 1:16.89 1:16.89
Adam Ekström 2005 AV4905 52.02 2:08.91
Ethel Nordman 2004 AX1804 41.28 2:50.19
Filip Torres 2009 AH4909 2:50.19
Grenen officiell:  2019-12-15 19:45:45
Gren 27, 4x50m Frisim Mixed 17 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Tränarna 49 Gustavsbergs Simsällskap 2:15.96
Josefin Ström 1995 BW5295 38.99 38.99
Vera Steen 2005 AD4405 33.39 1:12.38
Chris Sandström 1970 AB0170 31.79 1:44.17
Lucas Johnsson 2001 AW4101 31.79 2:15.96
Grenen officiell:  2019-12-15 19:45:45
2019-12-19 21:20:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap