Resultat
Lilla Luciasimmet
Plats: Gustavsbergsbadet Arrangör: Gustavsbergs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 dec 2019 till den 15 dec 2019
Gren 1, 25m Frisim Mixed 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 24.28
2 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 24.53 +0.25
3 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 26.88 +2.60
4 Harriet Åkerman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 28.40 +4.12
5 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 32.26 +7.98
6 Alexandra Westman 2012 Gustavsbergs Simsällskap 35.87 +11.59
7 Wilma Bjurkull 2012 Gustavsbergs Simsällskap 36.97 +12.69
8 Nina Zaremba 2012 Gustavsbergs Simsällskap 39.63 +15.35
9 Elvira Zaremba 2012 Gustavsbergs Simsällskap 40.48 +16.20
10 Filip Stillberger 2012 Gustavsbergs Simsällskap 42.22 +17.94
11 Hilda Nordström 2013 Gustavsbergs Simsällskap 42.25 +17.97
12 Nikolaj Tapper 2012 Gustavsbergs Simsällskap 43.40 +19.12
13 Linnea Söderberg 2013 Gustavsbergs Simsällskap 43.58 +19.30
14 Anton Stillberger 2012 Gustavsbergs Simsällskap 46.35 +22.07
15 Mathilda Österman 2013 Gustavsbergs Simsällskap 48.19 +23.91
- Alexandra Almerud 2011 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Liv Fahlén 2010 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Liv Axén 2011 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 16:48:16
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svea Mangen 2011 Gustavsbergs Simsällskap 29.74
2 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 30.78 +1.04
3 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 31.86 +2.12
4 Alexandra Almerud 2011 Gustavsbergs Simsällskap 32.09 +2.35
5 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 32.10 +2.36
5 Nikolaj Tapper 2012 Gustavsbergs Simsällskap 32.10 +2.36
7 Vide Tapper 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.41 +2.67
8 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 33.07 +3.33
9 Harriet Åkerman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 35.23 +5.49
10 Doris Broms 2011 Gustavsbergs Simsällskap 36.21 +6.47
11 Edith Källström 2013 Gustavsbergs Simsällskap 37.89 +8.15
12 Noel Östling 2012 Gustavsbergs Simsällskap 38.56 +8.82
13 Hedvig Åkerman 2013 Gustavsbergs Simsällskap 43.80 +14.06
- Isabel Wahlström 2012 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Liv Fahlén 2010 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-15 16:53:33
Gren 3, 25m Ryggsim Mixed 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexandra Almerud 2011 Gustavsbergs Simsällskap 31.47
2 Svea Mangen 2011 Gustavsbergs Simsällskap 31.61 +0.14
3 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.02 +0.55
4 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.90 +1.43
5 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 33.57 +2.10
6 Melody Alm 2010 Gustavsbergs Simsällskap 33.59 +2.12
7 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 33.63 +2.16
8 Harriet Åkerman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 34.25 +2.78
9 Doris Broms 2011 Gustavsbergs Simsällskap 37.81 +6.34
10 Filip Stillberger 2012 Gustavsbergs Simsällskap 40.70 +9.23
11 Anton Stillberger 2012 Gustavsbergs Simsällskap 42.65 +11.18
12 Rickard Agnell 2012 Gustavsbergs Simsällskap 47.67 +16.20
13 Hedvig Åkerman 2013 Gustavsbergs Simsällskap 48.31 +16.84
- Melody Alm 2010 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-12-19 20:03:45
Gren 4, 25m Undervattensben Mixed Alla åldrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap 32.85
2 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 37.82 +4.97
3 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 38.23 +5.38
4 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 41.22 +8.37
5 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 51.12 +18.27
Grenen officiell:  2019-12-19 20:03:49
2019-12-19 20:05:20 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap