Resultat
Utmanaren
Plats: Arrangör: GSS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 27 sep 2019 till den 27 sep 2019
Gren 1, 200m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 2:43.92
50m: 36.45
100m: 1:18.90
(42.45)
150m: 2:04.80
(45.90)
200m: 2:43.92
(39.12)
2 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 2:50.19 +6.27
50m: 34.37
100m: 1:21.48
(47.11)
150m: 2:12.79
(51.31)
200m: 2:50.19
(37.40)
3 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 2:54.91 +10.99
50m: 37.34
100m: 1:27.30
(49.96)
150m: 2:14.97
(47.67)
200m: 2:54.91
(39.94)
4 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 2:55.89 +11.97
50m: 36.06
100m: 1:22.28
(46.22)
150m: 2:15.53
(53.25)
200m: 2:55.89
(40.36)
5 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 2:59.19 +15.27
50m: 34.52
100m: 1:20.18
(45.66)
150m: 2:17.15
(56.97)
200m: 2:59.19
(42.04)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 3:00.84 +16.92
50m: 40.32
100m: 1:28.53
(48.21)
150m: 2:20.22
(51.69)
200m: 3:00.84
(40.62)
7 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 3:05.89 +21.97
50m: 39.70
100m: 1:27.75
(48.05)
150m: 2:22.48
(54.73)
200m: 3:05.89
(43.41)
- Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Isa Lindqvist 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-27 18:31:05
Gren 3, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap 20.98
2 Hugo Leiderman 2008 Gustavsbergs Simsällskap 22.25 +1.27
3 Leia Alvén 2009 Gustavsbergs Simsällskap 22.85 +1.87
4 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 24.83 +3.85
Grenen officiell:  2019-09-27 18:39:58
Gren 4, 25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 16.94
2 Simon Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 20.23 +3.29
3 Leonore Westerholm 2009 Gustavsbergs Simsällskap 21.14 +4.20
4 Wilhelm Rydström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 21.78 +4.84
5 Isa Buskas 2008 Gustavsbergs Simsällskap 22.61 +5.67
6 Max Rooker 2007 Gustavsbergs Simsällskap 23.47 +6.53
7 Julia Danson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 23.89 +6.95
8 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 24.54 +7.60
9 Ture Nordman 2006 Gustavsbergs Simsällskap 24.69 +7.75
10 Olle Dahlqvist 2007 Gustavsbergs Simsällskap 24.87 +7.93
11 Lovisa Stenport 2008 Gustavsbergs Simsällskap 25.27 +8.33
12 Stella Österman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 25.70 +8.76
13 Amanda Forsberg 2011 Gustavsbergs Simsällskap 26.43 +9.49
14 Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap 26.47 +9.53
14 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 26.47 +9.53
16 Harriet Åkerman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 26.65 +9.71
17 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 27.19 +10.25
18 Alicia Javlén 2010 Gustavsbergs Simsällskap 28.20 +11.26
19 Alice Steffansson 2008 Gustavsbergs Simsällskap 29.26 +12.32
20 Nora Alinder 2010 Gustavsbergs Simsällskap 30.23 +13.29
21 Tilda Johansson 2012 Gustavsbergs Simsällskap 34.20 +17.26
22 Alva Edgren 2011 Gustavsbergs Simsällskap 37.51 +20.57
23 Albin Sjöblom 2011 Gustavsbergs Simsällskap 40.58 +23.64
24 Emilia Danson 2012 Gustavsbergs Simsällskap 41.29 +24.35
25 Agnes Sjöblom 2011 Gustavsbergs Simsällskap 1:19.53 +1:02.59
- Elliot Sundberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Vilma Ceder 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Tobias Stridberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Leia Alvén 2009 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-27 18:44:39
Gren 5, 25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Bjurkull 2012 Gustavsbergs Simsällskap 39.02
2 Philip Nagorny 2000 Gustavsbergs Simsällskap 43.02 +4.00
3 Elvira Zaremba 2000 Gustavsbergs Simsällskap 45.94 +6.92
4 Alexander Carlsson De La Rosa 2000 Gustavsbergs Simsällskap 46.63 +7.61
5 Linnea Söderberg 2013 Gustavsbergs Simsällskap 47.03 +8.01
6 Nils Lofors 2011 Gustavsbergs Simsällskap 47.08 +8.06
7 Alexandra Westman 2000 Gustavsbergs Simsällskap 47.16 +8.14
8 Hilda Nordström 2000 Gustavsbergs Simsällskap 49.22 +10.20
9 Nina Zaremba 2000 Gustavsbergs Simsällskap 49.67 +10.65
10 Adam Johansson 2013 Gustavsbergs Simsällskap 51.39 +12.37
11 Eric Granath 2012 Gustavsbergs Simsällskap 55.34 +16.32
12 Evelina Berglund 2000 Gustavsbergs Simsällskap 55.73 +16.71
Grenen officiell:  2019-09-27 18:52:08
Gren 6, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 32.89
2 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 33.25 +0.36
3 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 36.21 +3.32
4 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 37.08 +4.19
5 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 37.47 +4.58
6 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 40.65 +7.76
7 Isa Lindqvist 2005 Gustavsbergs Simsällskap 41.26 +8.37
8 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap 42.97 +10.08
9 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 43.94 +11.05
10 Melker Gustafsson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 44.38 +11.49
- Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-27 18:51:51
Gren 7, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Nordström 2006 Gustavsbergs Simsällskap 36.45
2 Vincent Forsberg 2009 Gustavsbergs Simsällskap 40.25 +3.80
3 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 44.03 +7.58
4 Felix Rydkvist 2007 Gustavsbergs Simsällskap 49.09 +12.64
Grenen officiell:  2019-09-27 18:54:46
Gren 8, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Löwenborg 2007 Gustavsbergs Simsällskap 1:18.59
50m: 49.09
100m: 1:18.59
(29.50)
2 My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:20.15 +1.56
50m: 37.76
100m: 1:20.15
(42.39)
3 Lukas Alvén 2007 Gustavsbergs Simsällskap 1:24.51 +5.92
50m: 41.30
100m: 1:24.51
(43.21)
4 Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:24.57 +5.98
50m: 39.80
100m: 1:24.57
(44.77)
Grenen officiell:  2019-09-27 18:54:58
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Alinder 2007 Gustavsbergs Simsällskap 22.30
2 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 24.46 +2.16
3 Max Rooker 2007 Gustavsbergs Simsällskap 25.44 +3.14
4 Leonore Westerholm 2009 Gustavsbergs Simsällskap 27.69 +5.39
5 Svea Mangen 2011 Gustavsbergs Simsällskap 28.25 +5.95
6 Alice Steffansson 2008 Gustavsbergs Simsällskap 29.57 +7.27
7 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 30.50 +8.20
8 Ture Nordman 2006 Gustavsbergs Simsällskap 30.80 +8.50
9 Stella Österman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 31.26 +8.96
10 Alicia Javlén 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.61 +10.31
11 Noah Hansson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.64 +10.34
12 Vide Tapper 2010 Gustavsbergs Simsällskap 32.67 +10.37
13 Tilda Johansson 2012 Gustavsbergs Simsällskap 33.07 +10.77
14 Malte Söderberg 2010 Gustavsbergs Simsällskap 33.53 +11.23
15 Lovisa Stenport 2008 Gustavsbergs Simsällskap 34.26 +11.96
16 Albin Sjöblom 2011 Gustavsbergs Simsällskap 35.86 +13.56
17 Lukas Kalensky 2010 Gustavsbergs Simsällskap 36.57 +14.27
18 Noel Östling 2012 Gustavsbergs Simsällskap 38.86 +16.56
19 Alva Edgren 2011 Gustavsbergs Simsällskap 41.37 +19.07
20 Nora Alinder 2010 Gustavsbergs Simsällskap 45.53 +23.23
21 Nikolaj Tapper 2012 Gustavsbergs Simsällskap 49.77 +27.47
22 Agnes Sjöblom 2011 Gustavsbergs Simsällskap 56.84 +34.54
23 Hedvig Åkerman 2013 Gustavsbergs Simsällskap 1:04.40 +42.10
- Vilma Ceder 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Elliot Sundberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Felix Åkerblad 2007 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- Tobias Stridberg 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-27 19:04:38
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Nordström 2006 Gustavsbergs Simsällskap 49.07
2 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 49.38 +0.31
3 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 50.43 +1.36
4 Hugo Leiderman 2008 Gustavsbergs Simsällskap 50.68 +1.61
5 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 51.01 +1.94
6 Leia Alvén 2009 Gustavsbergs Simsällskap 51.06 +1.99
7 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 55.08 +6.01
8 Dennis Hellström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 55.17 +6.10
Grenen officiell:  2019-09-27 19:08:14
Gren 11, 100m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:35.33
50m: 44.25
100m: 1:35.33
(51.08)
2 Adam Ekström 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:37.80 +2.47
50m: 45.60
100m: 1:37.80
(52.20)
3 Lukas Alvén 2007 Gustavsbergs Simsällskap 1:44.57 +9.24
50m: 48.69
100m: 1:44.57
(55.88)
Grenen officiell:  2019-09-27 19:13:30
Gren 12, 25m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Danson 2010 Gustavsbergs Simsällskap 24.67
2 Tyra Skånsjö 2006 Gustavsbergs Simsällskap 24.89 +0.22
3 Vincent Forsberg 2009 Gustavsbergs Simsällskap 24.91 +0.24
4 Wilma Dubois 2009 Gustavsbergs Simsällskap 25.22 +0.55
5 Dennis Hellström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 25.62 +0.95
6 Isa Buskas 2008 Gustavsbergs Simsällskap 26.62 +1.95
7 Julie Blomqvist 2010 Gustavsbergs Simsällskap 26.64 +1.97
8 Simon Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 28.33 +3.66
9 Amanda Forsberg 2011 Gustavsbergs Simsällskap 28.81 +4.14
10 Emilia Danson 2012 Gustavsbergs Simsällskap 30.01 +5.34
11 Harriet Åkerman 2010 Gustavsbergs Simsällskap 34.77 +10.10
12 Sanna Rolén 2011 Gustavsbergs Simsällskap 37.13 +12.46
13 Filip Agnell 2010 Gustavsbergs Simsällskap 37.32 +12.65
14 Hedvig Åkerman 2013 Gustavsbergs Simsällskap 48.84 +24.17
15 Rikard Agnell 2012 Gustavsbergs Simsällskap 52.06 +27.39
Grenen officiell:  2019-09-27 19:17:18
Gren 13, 50m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Gustafsson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 44.85
2 Eric Lindström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 45.28 +0.43
3 Elias Nättinen 2009 Gustavsbergs Simsällskap 46.99 +2.14
4 Lovisa Eriksson 2007 Gustavsbergs Simsällskap 47.67 +2.82
5 Markus Wendt 2004 Gustavsbergs Simsällskap 48.67 +3.82
6 Felix Rydkvist 2007 Gustavsbergs Simsällskap 55.99 +11.14
Grenen officiell:  2019-09-27 19:28:01
Gren 14, 100m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:22.32
50m: 39.18
100m: 1:22.32
(43.14)
2 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:22.85 +0.53
50m: 39.90
100m: 1:22.85
(42.95)
3 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:23.85 +1.53
50m: 1:35.64
100m: 1:23.85
()
4 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:28.13 +5.81
50m: 42.30
100m: 1:28.13
(45.83)
5 Felicia Westerdahl 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:30.66 +8.34
50m: 43.76
100m: 1:30.66
(46.90)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 1:32.40 +10.08
50m: 45.89
100m: 1:32.40
(46.51)
7 Johanna Espeland 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:35.04 +12.72
50m: 46.25
100m: 1:35.04
(48.79)
8 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:35.26 +12.94
50m: 45.74
100m: 1:35.26
(49.52)
9 Isa Lindqvist 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:35.64 +13.32
50m: 46.53
100m: 1:35.64
(49.11)
- Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap DNS
- My Wiker 2006 Gustavsbergs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-27 19:25:30
2019-09-28 07:49:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap